Wybieramy podkład

Często mijasz na ulicy młode dziewczyny, których twarz wygląda co najmniej dziwnie? Zastanawiasz się co skusiło je do wyjścia z mieszkania? Dbanie o urodę mogę zawsze jest łatwe. Trudności pojawiają się już mną samym początku – jaki podkład wybrać by uwydatniał tylko zalety twarzy a nie jej mankamenty?

Na samym początku musisz określić jakiego podkładu szukasz. Jaką ma mieć konsystencję, jakie ma spełniać zadania: wystarczy by matowił twarz, czy jednak nie obędzie się bez podkładu cięższego, który na zakryć niedoskonałości cery? Kosmetyki służące do wykonania makijażu twarzy to również pudry, korektory, róże i brązery. Podczas kupowania podkładu powinnaś pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Podkład utleniania się gdy jest już nałożony na twarz, dlatego w ciągu dnia jego barwa na skórze ciemnieje. Pamiętaj zatem o tym, by wybrać kosmetyk o ton jaśniejszy niż odcień Twojej skóry.

Uroda powinna być umiejętnie podkreślana. Zbyt jasny lub zbyt ciemny podkład może sprawić, że twarz będzie wyglądała nienaturalnie, a nie o taki efekt przecież chodzi. Stosuj kosmetyki mające podkreślić Twoje piękno, pamiętaj jednak o umiarze, dzięki temu będziesz wyglądała perfekcyjnie a nie śmiesznie.

Dodaj komentarz