Pedicure kwasami

Pedicure kwasami

Nasze stopy narażone są na wiele czynników, które negatywnie wpływają na ich wygląd i zdrowie. Często spędzamy większość dnia w tym samym obuwiu, które zwykle nie służy naszym stopom, wręcz przeciwnie. Skutkiem są zgrubienia, twardy naskórek i szorstkie stopy – a przecież zależy nam (szczególnie latem), by wyglądały atrakcyjnie. Obecnie salony kosmetyczne oferują wiele zabiegów, które pozwalają zregenerować nasze stopy. Jednym z nich jest pedicure kwasami.
Mimo iż klasyczny pedicure możemy wykonać samodzielnie w domu, to przy użyciu kwasów w salonie kosmetycznym przynosi on lepsze efekty. Zabieg jest szybki i przyjemny. W ciągu 15-20 minut na stopy działają kwasy, które są aplikowane np. w postaci nasączonych plastrów. Następnie stopy owija się folia i pozwala preparatom działać. Kwasy rozpuszczają naskórek, który pozwala się zdjąć za pomocą drewnianej szpatułki. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a równocześnie przynosi niesamowite efekty już przy pierwszym jego wykonaniu.
Jak zawsze przy wszelakich zabiegach, należy jednak pamiętać o przeciwwskazaniach do ich stosowania. W tym przypadku jest to ciąża i okres karmienia, choroby skóry, grzybica, otwarte rany na stopach.
O piękne stopy warto dbać nie tylko latem, ale przez cały rok – są naszą wizytówką tak samo jak dłonie. Być może pedicure kwasami okaże się dla Ciebie nowym lepszym rozwiązaniem i pomoże utrzymać stopy w dobrej kondycji przez cały rok.

Dodaj komentarz